Dokážete pojmenovat nejdůležitější historické události 20. století? Je to samozřejmě dobytí vesmíru. Po skončení 2. světové války byly vztahy mezi Spojenými státy a Sovětským svazem hodně napjaté. Nakonec vše vyústilo v tzv. „Studenou válku“ a kromě závodů ve zbrojení se obě světové velmoci zaměřily na dosud neprozkoumanou oblast – vesmír. A tak se nová éra soupeření začala nazývat závodem o vesmír. Oba soupeři se získat za každou cenu navrch a po řetězci úspěchů Sovětského svazu, mezi které patřily vyslání umělé družice a prvního člověka do vesmíru, přijaly tuhle výzvu i v USA a ihned se snažily přijít s odpovědí. Novým cílem NASA se tak stal Měsíc. Vývojový tým Project Whitecard se rozhodl znovu prozkoumat tyto události a přicházejí k nám s novým simulátorem s názvem Project Moonwalk. Připojte se k nám tedy na cestu na Měsíc!.. Read more
Jak už jsme zmínili výše, tak se tahle hra snaží hráčům přiblížit přistání na Měsíci v roce 1969. Hra začíná úvodní scénou, ve které je zachyceno sovětské vyslání první umělé družice do vesmíru. V reakci na to sdělil svůj nový cíl prezident Spojených států Kennedy, a tímto cílem bylo dobytí Měsíce. Jste členem legendární posádky Apolla 11 a musíte se podrobit tvrdému tréninku. Jiná cesta jak se stát kvalifikovaným astronautem totiž neexistuje. Váš výcvik obsahuje jak nácvik stresových situací, tak samozřejmě vzdělání. Znalosti o vesmíru získáváte prostřednictvím speciálního kvízu, který je prezentován v podobě otázek s několika možnostmi odpovědí. Nedostatek praktických zkušeností je odstraňován denní rutinou. Ta je vůbec základním stavebním prvkem hry. Abyste se dostali k praktické části, musíte nejprve projít krátkým kvízem. Nemějte ale strach: i když zadáte špatnou odpověď, budete se ke špatně vyplněným otázkám neustále vracet, než je neodpovíte správně. Jinými slovy můžete klikat všude, k dobré odpovědi se totiž, dříve nebo později, určitě dostanete. Praxe vám začíná okamžitě po úspěšném absolvování teorie. Naučíte se v ní ovládat a startovat raketoplán a zacházet s lunárním modulem. A to není nic jednoduchého: nesprávné výpočty, stejně jako necitlivé pohyby mohou způsobit poruchu nebo i horší nehody. Nicméně počet pokusů je neomezený, takže můžete zničit tolik zařízení, kolik jen bude nutné. Kromě toho všeho si vyzkoušíte také klasický test na centrifuze. Po dokončení kompletního výcviku získáte přístup k vytoužené misi. Mise Apollo zahrnuje odstartování raketoplánu, cestu na oběžnou dráhu Měsíce, přistání lunárního modulu na jeho povrchu, umístění vlajky, provedení několika experimentů, sběr kamenných vzorků a nakonec samozřejmě i návrat na Zemi.
Grafická prezentace titulu je jeho klíčovým prvkem. Vychází z enginu Unreal a slibuje nabídnout vysoké rozlišení textur a jednotlivých modelů. Na vysoké úrovni jsou také 3D efekty. V konečném důsledku vše ale působí poněkud průměrně a všedně. Měsíční krajina, stejně jako zemský povrch vypadají opravdu skvěle, neustále vám ale připadne, že tomu něco chybí. Modely dopravních prostředků se naproti tomu vůbec nepovedly. Pohyby astronautů jsou zdřevnatělé a bez výrazu. Grafiku tedy můžeme charakterizovat nejjednodušeji jako poněkud zastaralou. Jinak je na tom naštěstí dabing: rádiová hlášení jsou výborná a skvělá je rovněž doprovodná hudba.
Ve výsledku hra Project Moonwalk nesplnila naše očekávání. Důvodem je spoléhání se na zastaralý engine z Unrealu. Moderní grafici jsou schopní vytvořit virtuální realitu, která věrně vystihuje skutečnost, Project Moonwalk je však v tomto ohledu dost pozadu. Pokud ale nebudete od tohoto titulu čekat až příliš mnoho, mohl by se vám tento simulátor líbit.